Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
RohožníkHľadať
 
 

Základná škola

Adresa základnej školy:

Školské námesti 399
90638 Rohožník

Tel. č.: 034/ 65 88 194
E-mail: riaditelka@zsrohoznik.sk
web: www.zsrohoznik.sk

Vedenie základnej školy:

Riaditeľka: Mgr. Marta Pfeilerová -   riaditelka@zsrohoznik.sk
Zástupkyňa pre I.stupeň:  Mgr. Miriam Ondriašová - ondriasova@zsrohoznik.sk                  Zástupca pre II.stupeň: Mgr. Juraj Nôta - nota@zsrohoznik.sk     

Vedúca školskej jedálne:

Klímová Beáta
Tel.č.: 034/6588291
E-mail: jedalen@zsrohoznik.sk

Obec Rohožník je zriaďovateľom jednej základnej školy. Ide o školu pre 1. – 9. ročník, ktorá poskytuje komplexné základné vzdelanie. Škola mala 17 tried, z toho dve špeciálne. Väčšina ročníkov musí byť rozdelená do dvoch tried. Celkový počet žiakov sa však z roka na rok mení.
Špeciálne triedy sú určené deťom s mentálnym postihnutím. Obe zahŕňajú niekoľko ročníkov, takže pedagógom pri práci pomáhajú asistentky učiteľa vďaka, ktorým je možné k žiakom pristupovať individuálne a venovať im pozornosť, ktorú vyžadujú.

Škola praktizuje moderné spôsoby vyučovania. Predsavzala si používať počítače vo vyučovaní väčšiny predmetov. Žiaci I. stupňa si osvojujú základy práce s počítačom, starší si tieto vedomosti prehlbujú v rámci nepovinného predmetu. Počítačové učebne sú vybavené internetom.

Modernou požiadavkou je aj znalosť cudzích jazykov. Možnosť učiť sa po anglicky či nemecky zvyšuje šance detí na uplatnenie v živote. Na základnej škole v Rohožníku sa vyučujú oba tieto jazyky, pričom základy angličtiny si môžu osvojiť už žiaci 1. triedy.

Mimo vyučovania sa žiaci základnej školy môžu realizovať v Školskom klube detí. Žiaci prvých troch ročníkov tu môžu napríklad pracovať s počítačom. Základná škola rozvíja bohatú krúžkovú činnosť. Najväčší záujem je o prácu s počítačom. Škola má na ňu vďaka dvom počítačovým učebniam dobré predpoklady. Vedomosti z cudzieho jazyka si deti mohli prehĺbiť v krúžku anglického jazyka a v rámci konverzácie s partnerskou školou – eTwinning a Comenius.

                                       


 

Zriaďovacia listina

Zriaďovacia listina ZŠ.pdf(1 MB)Zriaďovacia listina ZŠ.pdf

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka