Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
RohožníkHľadať
 
 

Športový klub hádzanej Rohožník

logo 1.jpgHádzaná v našej obci nadväzuje na bohatú a slávnu činnosť hádzanárskeho oddielu TJ Cementár Rohožník, ktorý vznikol v roku 1986.  Mnohé dievčatá sa v čase školskej dochádzky do Sološnice intenzívne venovali tomuto športu. Mnohé okúsili nielen mládežnícke ligové ihriská, ale i ligové palubovky.

 

Kontaktné údaje:

Športový klub hádzanej Rohožník
Adresa: Obchodná 10, 90638 Rohožník
IČO: 34003169

Štatutárny zástupca: Ladislav Topolčány (+421 902 576 937)
Podpredseda: Peter Paulík
Ekonóm: Anna Králová

Email: anna_kralova@centrum.sk
          irena.topolcanyova@centrum.sk

V súčasnej dobe sa zameriava klub najmä na športovú činnosť dievčenskej hádzanej. Máme záujem zapojiť dievčatá do športového procesu nielen z obce Rohožník,ale aj z blízkeho okolia. V klube je momentálne 30 dievčat. Obec reprezentuje družstvo prípravky, minihádzanej a mladšie žiačky. Päť dievčat oblieka dres spoločného družstva mladších žiačok Strojár Malacky-ŠKH Rohožník, v súčasnej dobe majstra Bratislavského kraja. Snahou všetkých zainteresovaných v klube je zapojiť  čo najviac dievčat z našej ZŠ a okolia do tréningového procesu.

Koncom augusta organizuje ŠKH Rohožník turnaj mladších žiačok, ktorý je v posledných rokoch kvalitne obsadený a teší sa čo raz väčiemu počtu nadšených divákov.

História hádzanej
Samotné začiatky hádzanej zameranej na mládež sa datujú od roku 1995.  Trénerom prípravky bol  Ladislav Topolčány. Generáciu mladších žiačok trénoval František Mládek a dušou tohto kolektívu bol František Vojtko. Záujem dievčat o hádzanú mal narastajúcu tendenciu. Prelomovým rokom bol rok 1991. Kolektív hádzanárov rozšírili svoje rady, získali vlastné priestory na šatne, neskôr i na ubytovanie. V tomto roku sa oddiel hádzanej odčlenil od TJ Cementár a vznikol nový subjekt Športový klub hádzanej ZCV, neskôr HIROCEM a dnes Športový klub hádzanej Rohožník.

Boli časy, keď klub mal i ženské družstva (II.liga), či dorastenecké (II.liga). Vychovali nemalo talentov, ktoré hrávali vo vyšších súťažiach, či dokonca aj v slovenskej reprezentácii. Príkladom je naša odchovankyňa Mária Olšovská, ktorá je v súčasnej dobe hráčkou českej extraligy Veselí nad Moravou.


 

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka