Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
RohožníkHľadať
 
 

Nordic Walking Rohožník

Logo - Nordic Walking - Rohožník - jpg (002).jpgNordic Walking je moderný druh kondičného rekreačného športu, ktorý sa dá vykonávať kdekoľvek, kedykoľvek a v akomkoľvek veku a počasí. Občianske združenie Nordic Walking Rohožník vzniklo v novembri 2016. Aktivity vykonávajú v prírode a v prostredí v blízkosti bydliska, ktoré nám je známe, ale zároveň spoznávajú nové aj nepoznané miesta. Tento druh športu je nenáročná bežná chôdza za pomoci špeciálnych paličiek, ktoré dajú do pohybu 90% všetkých svalov tela súčasne.

Kontaktné údaje:
Adresa: Školské Námestie 391/32, 906 38 Rohožník
IČO: 50542141
Štatutárny zástupca: Renáta Beňová (+421 903 568 486)
Podpredseda: Bc.Michaela Horská
Ekonóm: Ing. Dana Pribilová
Email: nw.rohoznik@gmail.com
FB stránka:Nordic Walking Rohožník

Prečo si vybrať Nordic Walking?
Je účinným spaľovačom tukov, má pozitívny vplyv na kardiovaskulárny systém, stavy po operáciách pohybového aparátu, neurologické choroby, obezitu, osteoporózu a artrózu, pozitívne ovplyvňuje psychiku a odbúrava stres. Je vhodný pre všetky vekové kategórie, štíhlych či obéznych, kondične menej zdatných či ako doplnok tréningového procesu športovca, pre všetkých čo sa chcú hýbať na čerstvom vzduchu.

Tréningová hodina sa skladá z rozcvičky (5-10 min.), samotnej chôdze v individuálnom tempe (40-50 min.) a strečingu (10 min.). Trasu si volia podľa fyzickej zdatnosti skupinky, vždy je to lesná, či poľná cesta s prírodným povrchom po celom okolí Rohožníka.
Jediné čo budeš potrebovať sú špeciálne Nordic Walking paličky. Ale pozor, často sa stáva, že aj v obchode vám ponúknu namiesto Nordic palíc trekingové, čiže vychádzkové palice. Rozdiel medzi nimi je hlavne v úchyte palíc. Nordic Walking palice majú držadlo s pútkom v tvare rukavice bez prstov, na rozdiel od trekingových, ktoré majú len pevný remienok na uchytenie palice. Ak si nie ste istí výberom palíc (inštruktor NW ani nedoručuje kupovať palice bez konzultácie) stačí prísť na tréningovú hodinu a paličky si môžete vyskúšať, vždy sú k dispozícii na požičanie.

PRAVIDELNÉ TRÉNINGY:

utorok 18:00
štvrtok 18:00
sobota 8:00
nedeľa 14:00

Stretnutie je pri bufete Rašelina. Na úvodnú hodinu je potrebné sa nahlásiť na tel.č.:      +421 903 568 486.


 

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka