Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
RohožníkHľadať
 
 

Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu Rohožník

Miestna orglogo.jpganizácia Slovenského rybárskeho zväzu Rohožník (MO SRZ Rohožník) je občianske združenie, ktoré spája občanov s rovnakým záujmom, zameraným na rozvoj rekreačného a športového rybárstva, na ochranu prírody a životného prostredia v oblasti rybárstva, na starostlivosť o ekológiu vôd a zachovanie genofondu rýb. V správe združenia je 13 rybárskych revírov, pozostávajúcich z ôsmych vodných plôch v Rohožníku, troch vodných plôch v Plaveckom Petre, potok Rudávka a časť rieky Rudava.

Kontaktné údaje:
Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu Rohožník
Adresa: Školské námestie 1, 906 38 Rohožník
IČO: 31773516

Štatutárny zástupca: Vladimír Piaček (+421 908 709 013)
Podpredseda/Tajomník:
Ekonóm: Andrej Jurkáček (+421 902 471 059)

Email: srzrohoznik@gmail.com
FB stránka: MO SRZ Rohožník

História rybárskeho zväzu

V roku 1988 sa vytvorila v Rohožníku rybárska organizácia, ktorá bola pričlenená k ARZ vo Veľkých Levároch. Organizácia mala v tom čase 109 členov a z toho 60 detí. Cestovanie za rybolov do Veľkých Levár bolo časovo náročné, a preto vznikla myšlienka o úprave bagrovísk po ťažbe rašeliny tak, aby boli vhodné na chov rýb a športový rybolov. Dňa 26. marca bola podpísaná dohoda medzi Rašelinovými závodmi a rybármi o odovzdaní a predaji parciel po vyťaženej rašeline a poskytnutí pomoci na rekultiváciu celej lokality.


 

dnes je: 18.9.2019

meniny má: Eugénia

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka