Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
RohožníkHľadať
 
 

Akcie

12.10. - 13.10.2019   10:00

Poštový vozeň.jpg

Železničná stanica Rohožník

Poštový vozeň v stanici Rohožník

Obec Rohožník v spolupráci s Klubom železničných modelárov Bratislava Vás pri príležitosti ukončenia sezóny osobného vlaku prezývaného "Vláčik Záhoráčik" pozýva na výstavu poštového vozňa s modelovou železnicou.

Stanica Rohožník je mimoriadne zaujímavým miestom pre nejedného fanúšika dopravnej nostalgie. Zaujímavý je vznik tamojšej železnice, známa je dávna existencia úzkorozchodnej železničky, a tamojšia cementárka, ktorá "živí" miestnu železničnú dopravu spolu s drevárskym závodom, patria tiež medzi typické prvky tohto miesta už niekoľko dekád.

Napriek zrušeniu pravidelnej osobnej dopravy pred rokmi, premáva do tejto stále personálom obsadenej stanice sezónny osobný vlak prezývaný "Vláčik Záhoráčik". Jeho tohtoročná sezónna premávka v regióne Záhorie práve v tento víkend končí.

Obec Rohožník nás teda pozvala pri tejto príležitosti na návštevu s našim poštovým vozňom a modelovou železnicou. My, reku, že dobre, veľmi radi prídeme, a po pár rozhovoroch nám s touto akciou ochotne pomohlo i Železničné múzeum Slovenskej republiky, ŽSR, pridala sa Železničná spoločnosť Cargo Slovakia, a.s., ktorá nás spoľahlivo prepraví a tiež Železnice Slovenskej republiky - ŽSR, ktoré nám vyhradili miesto hneď na koľaji pri staničnej budove. Za veľkú podporu ďakujeme tiež spoločnosti BUDAMAR LOGISTICS a.s.

Tak sme sa všetci takto na Vás, milí priatelia, "pripravili", a Vy už len prídete "na hotové". :-D

Sobota: 10:00 - 18:00
Nedeľa: 10:00 - 16:00


 

Nenašli sa žiadne akcie

dnes je: 19.10.2019

meniny má: Kristián

podrobný kalendár

webygroup
ÚvodÚvodná stránka