Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu Hlavné menu 3 Prechod na navigáciu vodorovná
RohožníkHľadať
 
 

Grantový program Náš Rohožník

Výsledky grantového programu Náš Rohožník

Grantový program Náš Rohožník je zameraný na podporu projektov, ktoré v Rohožníku už niekoľko rokov umožňujú vytvárať podmienky na rozvoj detí a mládeže vrátane sociálne znevýhodnených skupín, prinášajú zmeny vzdelávacieho procesu, prispievajú k aktívnej ochrane životného prostredia či inak podporujú rozvoj komunít v obci Rohožník.

Výsledky tohtoročného grantového programu, ktorý už po ôsmykrát vyhlásila obec Rohožník v spolupráci so spoločnosťou CRH Slovensko ukázali, že obyvateľom obce veľmi záleží na tom, aby aj vlastným pričinením spravili život v Rohožníku krajším a kvalitnejším. 20 000 Eur, ktoré venovala spoločnosť CRH Slovensko poputuje tento rok najmä na podporu rozvoja športových aktivít detí, mládeže ale i dospelých.

Každoročný nárast žiadostí o podporu projektov z radu obyvateľov Rohožníka svedčí o tom, že táto forma podpory má reálny pozitívny dopad na skvalitnenie života jeho občanov. Každoročne stúpa záujem a angažovanosť obyvateľov. Tento rok sme podporili 18 projektov, ktoré upútali svojím jedinečným prínosom pre miestne komunity i nápadmi na skrášlenie prostredia v obci.

Zoznam podporených grantových projektov

Predkladateľ Názov projektu Schválená dotácia
Bratislavská kynologická záchranárska brigáda Pressburg-Rohrbach Dog Cup 2018 500,- €
NORDIC WALKING ROHOŽNÍK Buď FIT s Nordic Walking. 800,- €
Obecná knižnica Knihy sú pre ľudí tým, čím sú pre vtáky krídla 500,- €
Klub aktívnych žien Horúce latino rytmy 500,- €
Zariadenie sociálnych služieb Rohožník Kamerový systém s nahrávaním 2 000,- €
OZ LÁSKAVÉ POHLADENIE Televízory pre klientov Zariadenia sociálnych služieb Rohožník 700,- €
Materské centrum Kvietok Poďme deti tvoriť 400,- €
Judo klub Rohožník Spolu za náš judo klub a našu obec 2 000,- €
Katarína Kassayová Okrasná záhradka - Záhradka pred bytovkou 389 na Školskom námestí 300,- €
Zuzana Hrnčiriková Naše tanečné nádeje 1 000,- €
Miestna organizácia Slovenského rybárskeho zväzu Rohožník Odbahnenie vodnej plochy Triangel 2 000,- €
Rudolf Kožuch Revitalizácia plochy pred ZSS Rohožník 1 000,- €
ŠKH Rohožník Podpora a rozvoj športovej činnosti detských hráčok hádzanej v Rohožníku 2 000,- €
Domov detí sv. Antona Výchovno vzdelávací a športový pobyt pre deti z domova 1 300,- €
FC Rohožník Revitalizácia tréningového ihriska 1 000,- €
Súkromná základná umelecká škola Koncerty v synagóge 300,- €
Ľubomír Prušanský Workout park "dušnica" 2 000,- €
Základná škola Rohožník Prechádzka históriou pod modrým nebom 1 700,- €

 

SPOLOČNOSŤ CRH SPÚŠŤA UŽ ÔSMY ROČNÍK ÚSPEŠNÉHO GRANTU NÁŠ ROHOŽNÍK

Snímka1.JPGUž v poradí ôsmy rok dostane Rohožník a jeho obyvatelia príležitosť na to, aby vlastnými nápadmi vylepšili život vo svojom okolí. Grantový program Náš Rohožník vznikol ako spoločná iniciatíva obce Rohožník a spoločnosti CRH (Slovensko), na ktorý sa pravidelne vyčleňuje až 20 000 eur. 

Cieľom grantového programu je prispieť k skvalitneniu života obyvateľov Rohožníka. „Ako jeden z najväčších zamestnávateľ na Záhorí cítime zodpovednosť za prostredie, v ktorom pôsobíme a za ľudí, ktorí pre nás pracujú. Aj takýmito aktivitami sa chceme podieľať na zlepšovaní života v obci a zároveň dať priestor pre nové nápady mladých iniciatívnych ľudí, ktorí sa angažujú v oblasti vzdelávania či zlepšovania životného prostredia”, uviedla Viera Blazsek zo spoločnosti CRH North Danube.

Každý rok počet zapojených organizácií a prihlásených projektov rastie. V roku 2017 sme posudzovali až o štvrtinu viac žiadostí ako v roku 2016. Pri vytváraní kritérií, ktoré rozhodujú o ocenených projektoch, vychádzala obec a CRH (Slovensko) zo stratégie dlhodobej udržateľnosti. ,,Záleží nám na tom, aby žiadatelia mysleli na dlhodobý prínos projektov nielen pre obyvateľov obce Rohožník, ale zároveň pre celé jeho okolie a stali sa inšpiráciou aj pre ostatných. “ dodala Viera Blazsek.

Žiadosti o grantový príspevok do programu Náš Rohožník je možné posielať do 15. júna. Projekty je nutné predložiť prostredníctvom elektronického formulára, ktorý bude uvedený na web stránke https://crh.egrant.sk/

Predkladatelia projektov môžu požiadať o predbežnú konzultáciu svojich projektov. Na konzultácie je potrebné sa prihlásiť vopred u pani Kataríny Jurkáčkovej na tel. čísle  0919226202 alebo mailom na adrese katka.jurkackova@rohoznik.sk.


 

 

 

dnes je: 23.3.2019

meniny má: Adrián

webygroup
ÚvodÚvodná stránka